[quote]Více než půl miliardy korun půjde ještě do konce letošního roku do oprav silnic první třídy v Ústeckém kraji. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje ještě asi dvě desítky velkých oprav. Velké opravy čekají například silnice I/13, I/7 nebo úseky, které ještě loni sloužily jako objízdné trasy posledního úseku dálnice D8 přes České středohoří.[/quote]

,,Pokud jde o letošní rok, tak opravy budou stát kolem 550 milionů na standardní povrchové úpravy,“ uvedl ředitel chomutovského závodu ŘSD Martin Vidimský.

Podle něj ŘSD investuje do silnic v kraji výrazně více než dříve. Od roku 2016 to je zhruba miliarda ročně, předtím to bylo průměrně 300 milionů korun za rok.

Do konce roku čekají velké opravy silnice I/30 a I/8, které ještě nedávnou sloužily jako objízdné trasy posledního úseku D8 přes České středohoří. Na I/30 mezi Lovosicemi a Ústím už ŘSD skončilo s velkoplošnou opravou povrchu v úseku mezi Lovosicemi a Malými Žernoseky. Opravy čeká ještě necelý kilometr na kraji Ústí nad Labem a také přes čtyři kilometry od Vaňova do Dolních Zálezel. Na I/8 z Lovosic do Teplic to budou opravy mezi Kozlíky a Novými Dvory a necelé dva kilometry ze Žalan do Bořislavi. Opravy by měly začít poté, co bude plně otevřena Prackovická estakáda na D8.

Mimo to podle podkladů, které má ČTK k dispozici, plánuje ŘSD opravit také víc než tři kilometry silnice I/7 u Hory Svatého Šebestiána na Chomutovsku. Nový povrch získají také dva úseky I/27 mezi Dubím a Osekem na Teplicku.

ŘSD už teď připravuje velké opravy na rok 2018.

,,Příští rok se budeme pohybovat řádově také kolem jedné miliardy korun,“ dodal Vidimský.

Zdroj: ČTK