[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude rekonstruovat železniční nadjezd v Nové Vsi nedaleko Kolína. Stavba by měla trvat od 7. dubna do konce roku. S navrženou objízdnou trasou však Kolín ani postižené obce nesouhlasí. Znamenala by vedení nákladní dopravy Kolínem, a to včetně místa, kde jsou již nyní překračovány hlukové limity. Novinářům to řekl starosta Kolína Vít Rakušan.[/quote]

Oprava představuje úplnou uzavírku silnice první třídy I/38 a práce na ní potrvají od 7. dubna do 31. prosince letošního roku. Navrhovaná objízdná trasa pro osobní dopravu povede přes Velim, pro nákladní auta pak mimo jiné přes Kolín, což vedení města rozhodně odmítá.

Minulý týden jsme byli informováni o tom, že ŘSD připravuje rekonstrukci nadjezdu nad železničním koridorem u Nové Vsi s tím, že navrhované objízdné trasy jsou připravovány ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje,“ uvedl Rakušan. „Objížďka v délce 28 kilometrů by vedla od Nové Vsi do Kolína, ulic Havlíčkovy, U Křižovatky a Ovčárecké, déle přes Velký Osek ve směru na dálnici D11,“ řekl starosta. Vyjádření k zamýšleným úpravám podle něj zaslala radnice hejtmanovi minulý čtvrtek a s reakcí kraje počítá tento týden.

Úprava dopravy se nelíbí ani starostovi Velkého Oseku Pavlu Drahovzalovi. „V součinnosti s ním zastáváme odmítavé stanovisko a věříme, že se připojí i ostatní obce,“ řekl místostarosta Kolína Tomáš Růžička. Připustil, že silnice jsou krajské, a tak Kolín moc možností, jak objížďku změnit, nemá.

Připravili jsme vlastní, 19kilometrovou variantu vedoucí přes obec Cerhenice a zpět na silnici I/38. Tamější komunikace jsou i v lepším stavu a pro kamionovou zátěž vhodnější,“ řekl Růžička. Největší problémy město podle něj spatřuje v Ovčárecké ulici, kde je již dlouhodobě překračován hlukový limit a vést tudy objížďku pro nákladní dopravu by nebylo vhodné. „Své vyjádření jsme zaslali firmě připravující dopravní značení i kraji, jasno by mělo být v průběhu tohoto týdne,“ dodal Rakušan.

Zdroj: ČTK