[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo přestavovat křižovatku u Znojma zvanou „dyjská“ na okružní. Křížení hlavního tahu ze Znojma do Brna se silnicí druhé třídy je častým místem nehod. Kruhový objezd má křižovatku zpřehlednit a zvýšit zde bezpečnost a plynulost dopravy. Na Znojemsku tak zbude už jen jediná hodně nebezpečná křižovatka, řekl Jaroslav Charvát ze znojemské správy a údržby silnic.[/quote]

Stavba má být hotová do 16. června. Na hlavním tahu mezi dvěma největšími městy kraje lze projet s menším omezením, na silnici druhé třídy jsou v obou směrech různá omezení a je lepší jet po objížďce. „Akorát o víkendu 4. a 5. června se zavře křižovatka úplně,“ řekl Charvát.

Křižovatka byla dosud nepřehledná a odbočení doleva z hlavní silnice řidičům trvalo v dopravní špičce často i několik minut. Před 13 lety zde při nehodě autobusu jedna žena zemřela a 38 lidí se zranilo.

V minulých letech už se podařilo upravit na kruhový objezd i několik dalších nebezpečných křižovatek ve Znojmě a v okolí. Zbývá v podstatě poslední, a to kasárenská křižovatka na hlavním tahu směrem na Jihlavu,“ poznamenal Charvát. Kdy se bude přestavovat, není zatím jasné.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno