[quote]Pardubická společnost ERA dodala na letiště Otopeni v Bukurešti 150 sledovacích majáčků, které evidují pohyb servisních vozidel. Informovala o tom Lenka Stejskalová Reichová z firmy. Cenu zakázky firma nesdělila.[/quote]

Po světě firma ERA dosud prodala 5000 zařízení, která fungují s pomocí satelitní navigace GPS. Přesně dokážou určit polohu vozidel, která jezdí po letištní ploše. Zařízení jsou jedním z kontrolních mechanismů, aby se rolující letadla s vozy nesrazila.

Společnost již dodávala v minulosti na několik dalších letišť v Rumunsku letové systémy, které kontrolují a vyhodnocují letový provoz.

Letiště Otopeni leží severně od centra hlavního města a je domovskou základnou pro rumunské státní aerolinky Tarom. Ročně odbaví devět milionů cestujících.

Firma ERA je od roku 2011 majetkem skupiny Omnipol. Dodává sledovací systémy letového provozu a identifikace strojů ve vzduchu i na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek.

Vedle zařízení pro kontrolu vzdušného prostoru v civilním sektoru firma dodává pátou generaci vojenského systému VERA-NG, který slouží jako součást moderní protivzdušné obrany a sledovací systém k ochraně hranic.

Zdroj: ČTK