[quote]Skupina GEFCO, součást ruské železniční společnosti RŽD, a společnost Russian Export Center (Ruské exportní centrum) podepsaly smlouvu o spolupráci, která poskytne ruským a mezinárodním vývozním společnostem globální logistická řešení. Cílem tohoto strategického partnerství je zlepšit kapacity ruského exportu během procesu, který začne v automobilovém průmyslu a postupně se rozšíří i do dalších strategických výrobních sektorů.[/quote]

Slavnostní podepsání smlouvy o spolupráci mezi akciovou společností Russian Export Center, kterou zastupoval generální ředitel Peter Fradkov, a skupinou GEFCO zastoupenou předsedou představenstva Lucem Nadalem se odehrálo dnes na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru.

Navzájem se doplňující odbornost

Touto dohodou se Russian Export Center a GEFCO zavazují ke tříleté spolupráci, jejímž cílem je podpořit ruské a v Rusku podnikající vývozce z výrobních sektorů. Obě strany navzájem využijí svůj potenciál a své odborné znalosti k zavedení praktických opatření, která podpoří export a usnadní dlouhodobý přístup na zahraniční trhy.

Jako státní instituce pro podporu vývozu, která byla založena jako součást Vněšekonombank s podporou vlády Ruské federace, bude Russian Export Center poskytovat ruským vývozcům právní, finanční a obchodní poradenství s cílem usnadnit jejich rozvoj.

Společnost GEFCO coby globální logistická integrační firma s 65 lety zkušeností se spravováním komplexních dodavatelských řetězců poskytne svá logistická a transportní řešení pro dopravu ode dveří ke dveřím stejně jako přístup ke své globální síti. Díky podpoře ruských železnic coby svého hlavního akcionáře a přítomnosti na ruských trzích od roku 2003 může GEFCO sloužit jako logistický most pro vývozní společnosti.

Konkrétně poskytne propojení know-how společností Russian Export Center a GEFCO jejich zákazníkům a partnerům následující výhody:

  • znalost klíčových trhů (od provedení předběžné studie až ke konečné realizaci logistického systému)
  • přístup ke globální síti obchodních zástupců a dopravních společností ve více než 150 zemích
  • řešení pro dopravu ode dveří ke dveřím zahrnující vyřízení celní a daňové agendy s jednotnými provozními standardy na vysoké úrovni
  • možnosti financování

Zlepšování příležitostí pro ruský export

Díky smlouvě o spolupráci a mezinárodní podpoře REC bude mít GEFCO příležitost využít znalost své značky v Rusku a bude moci dodat své odborné znalosti obecných postupů exportních logistických operací.GEFCO bude pomáhat ruským vývozcům vytvořit si svůj strategický plán pro export a pronikání na zahraniční trhy.

„Podpis této smlouvy o spolupráci mezi GEFCO a Russian Export Center mi dělá velkou radost. Jako předseda představenstva celosvětové logistické firmy vím, jak klíčovou roli hraje logistika a doprava pro společnosti, které se snaží dosáhnout mezinárodního růstu. Osobně vnímám tuto smlouvu jako strategické partnerství, které může ruským firmám výrazně pomoci v jejich snaze čelit celosvětové konkurenci a zajistit si udržitelné místo ve světové ekonomice,“ uvedl Luc Nadal.

Peter Fradkov, který je generálním ředitelem REC od jejího založení, k dohodě uvedl: „Společnost GEFCO je uznávaným celosvětovým expertem na logiku vyznačujícím se skvělou minulostí a bezchybnou pověstí. Tato firma je v Rusku aktivní více než 10 let a má bohaté zastoupení po celé zemi. Proto jsme rádi, že můžeme zahájit spolupráci zakotvenou v podepsané smlouvě. Umožní nám to nejenom sdílet naše zkušenosti s rozvojem exportu a podporou vývozců, ale také realizovat velké projekty, organizovat oborové konference a vyměňovat si informace a zkušenosti s logistickými a daňovými postupy, tvorbou rozpočtů, optimalizací dodávek a mnoha dalšími procesy. Jsem si jist, že spolupráce mezi Russian Export Center a skupinou GEFCO Group bude pro obě strany výhodná a úspěšná.“

Zdroj: GEFCO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno