Zdroj: Archiv

[quote]Mezinárodní sdružení leteckých dopravců (IATA) zveřejnila údaje o globálních trzích nákladní letecké dopravy za září 2016. Poptávka měřená v nákladních tunokilometrech dosáhla meziročního vzrůstu o 6,1 %. Jednalo se o nejrychlejší tempo růstu od narušení způsobené stávkou přístavů na západním pobřeží v únoru roku 2015.[/quote]

Nákladní kapacita měřená v dostupných nákladních tunokilometrech vzrostla o 4,7 %. Nákladní faktory zůstaly historicky nízké, udržující výnosy pod tlakem.

Pozitivní zářijové údaje se shodují s obraty nových exportních zakázek v posledních měsících. K tomu mohou přispět také některé unikátní faktory, jako je například rychlá náhrada mobilního telefonu značky Samsung Galaxy Note 7, stejně jako počátky zhroucení námořní lodní společnosti Hanjin na konci sprna.

„Poptávka po nákladní letecké dopravě zesílila v září. Přestože je růst světového obchodu prakticky v klidu, odvětví letecké nákladní dopravy stále čelí závažným překážkám.

Přinesli jsme povzbudivé zprávy. Uzavření dohody o volném obchodu mezi EU a Kanadou je dobrou zprávou pro hospodářství podílející se na nákladní letecké dopravě. Růst je způsob, jak překonat světové hospodářské výzvy. Dohoda mezi EU a Kanadou je vítanou úlevou od současné protekcionistické rétoriky a pozitivní výsledky vy mě být brzy evidentní. Vlády po celém světě by si toho měli všimnout a vykročit stejným směrem,“ uvedl Alexandre de Juniac, generální ředitel a CEO IATA.

Zdroj: eurologport