[quote]V minulém roce bylo na celém světě zabaleno 140 mld. litrů potravin a nápojů do 330 mld. aseptických obalů. Tyto údaje zveřejnily ve své studii Global Aseptic Packaging Report 2015 společnost pro průzkum trhu Zenit International a poradenská společnost Warrick Research.[/quote]

Podle studie se objemy zvyšují o 4 % ročně od roku 2011, přičemž Čína dosáhla nejrychlejšího tempa růstu 8 % ročně. Čínu následuje jižní a jihovýchodní Asie se 7 %. Největšími regionálními trhy pro aseptické balení jsou západní Evropa a Čína. Čína bude do roku 2020 vedoucím regionem, následovat ji bude latinská Amerika.

Na konzumní mléko připadá 42 % asepticky balených výrobků, na nápoje 39 % a na ostatní mléčné výrobky a potraviny zbývajících 19 %. Aseptické obaly se etablovaly mimo jiné také pro polévky, omáčky, rajčatové výrobky a dětskou výživu. v minulých třech letech došlo k další konsolidaci průmyslu vyrábějícího systémy pro aseptické plnění. Několik menších poskytovatelů se spojilo s většími skupinami, což vedlo k posílení jejich schopnosti obsloužit mezinárodní trhy.

Podle studie je v provozu ve světě více než 15 000 plnicích systémů pro aseptické plnění. Mléčné výrobky s přídavnými látkami jsou výrobkovou skupinou, která určuje poptávku po aseptických plnicích systémech stejně tak jako požadavky na ochranu životního prostředí. Poslední vývoj v oblasti aseptických obalů zahrnuje zavedení sterilizace pomocí elektronových paprsků jako alternativu k chemické sterilizaci.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno