Zdroj: Archiv

[quote]Ruzyňské letiště zmodernizuje autobusový park sloužící pro přepravu cestujících z terminálů k letadlům. Během čtyř let firma plánuje odebrat minimálně deset nových velkokapacitních autobusů za odhadovaných 166 milionů korun, sedm z nich chce uvést do provozu ale už v letošním roce. Informovala o tom včera mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.[/quote]

Výběrové řízení kromě nákupu nových autobusů řeší i dodávky náhradních dílů a školení letištních techniků, kteří se budou o servis nových strojů na letišti starat. Kromě nabídkové ceny bude letiště dodavatele vybírat podle poskytnutých záruk a kapacity nabídnutých autobusů, doplnila mluvčí.

Nové autobusy mají mít minimální kapacitu 110 cestujících. Maximálně jich pražské letiště během následujících čtyř let plánuje odebrat 20.

V současnosti slouží na pražském letišti pro přepravu cestujících 21 autobusů, z nichž 17 jsou autobusy Cobus 3000 německého výrobce Contrac Cobus. Kromě tohoto v Evropě široce rozšířeného modelu letiště provozuje ještě čtyři starší vozy Irisbus. Ty ale využívá pouze ve špičkách k pokrytí vyššího náporu cestujících.

Zdroj: ČTK