[quote]Společnost Saint-Gobain udělala další významný krok v rámci svého působení v České republice. Investicí ve výši 1 miliardy korun vybudovala v rámci své společnosti Saint-Gobain Sekurit nejmodernější zařízení na výrobu automobilových skel v Evropě. Při příležitosti slavnostního otevření nové linky došlo v středočeských Hořovicích k celosvětové premiéře zveřejnění nového loga Saint-Gobain.[/quote]

V pátek 3.června byla v Hořovicích u Berouna slavnostně otevřena nová linka na výrobu autoskel společnosti Saint-Gobain Sekurit. Akci na prostranství v blízkosti nového parkoviště zahájila Martina Hasmanová, generální ředitelka společnosti Sekurit spolu s Tomášem Rosákem generálním delegátem Saint-Gobain v České republice. Za účasti mnoha významných hostů byla přestřižena páska a hosté měli ojedinělou příležitost prohlédnout si výrobní prostory. Účastníci akce byli také prvními, kteří mohli vidět nové logo skupiny Saint-Gobain. Jednalo se první veřejné odhalení nového vizuálu společnosti v rámci jejího celosvětového působení.

Celkovou investicí přesahující 1 miliardu Kč vznikla nejmodernější výrobní linka na čelní automobilová skla v Evropě. Stavba byla zahájena na podzim roku 2014 a dokončena v listopadu loňského roku. Byly postaveny dvě nové výrobní haly o celkové výměře 13 tisíc m2 s částí na výrobu skla a částí, kde dochází k post-glas aktivitám. Celá linka je od počátku výrobního procesu do jeho konce plně automatizovaná a integrovaná. Počet robotů dvojnásobně převyšuje lidskou obsluhu, čímž je dosaženo vysoké produktivity. V evropském regionu unikátní linka vyrábí vysoce obrátková skla v kombinaci s menšími počty skel s přidanou funkcí dle potřeb zákazníka a to vše bez ztráty výrobního taktu.

Nová linka zahájila provoz na jaře tohoto roku sériovou výrobou čelního skla pro model Volkswagen Golf a postupně bude vytížena sortimentem pro další zákazníky, jakými jsou např. Jaguar, Land Rover, Volvo aj.

Tato investice nám umožnila nejen zdvojnásobit současnou výrobu, ale stali jsme se tak specializovaným výrobcem autoskel, které jsou svými parametry unikátní v rámci celého evropského trhu. Také mě velmi těší, že jsme pro místní region vytvořili stovku nových pracovních míst,“ říká k projektu Martina Hasmanová, generální ředitelka Saint-Gobain Sekurit.

S vývojem a zaváděním nových výrobků do výroby souvisí nemalé investice, které Saint-Gobain v České republice realizuje. Jenom v loňském roce zde investovala dvě miliardy korun. „Projekt nové linky na výrobu čelních automobilových skel byl v loňském roce v rámci působení Saint-Gobain v České republice tím nejdůležitějším a současně i finančně nejnáročnějším. V letošním roce plánujeme další velké investice v celkové výši 1,3 mld Kč“, komentuje rozvoj společnosti Tomáš Rosák, generální delegát Saint-Gobain pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, země bývalé Jugoslávie a Albánii.

Premiérově odhalené logo Saint-Gobain je novou interpretaci symbolu “mostu”, který reprezentoval skupinu více než 40 let. Nově využívá jasné siluety, která ilustruje oblast značek skupiny jako místo pro “život”. Použité teplé a jasné barvy vytvářejí silnější emoční spojení se zákazníky a konečnými spotřebiteli.

Saint-Gobain Sekurit ČR spol.s r.o. vyrábí laminovaná bezpečnostní automobilová skla. Své výrobky dodává významným světovým automobilkám. Převážnou část výroby tvoří vyhřívaná čelní skla, skla antireflexní, skla odrážející tepelné záření nebo skla s Head Up Displejem (HUD), která zajišťují projekci jízdních údajů na sklo a jsou hitem napříč celým automobilovým trhem. Vedle čelních automobilových skel vyrábí rovněž zadní laminovaná skla a panoramatické střešní zasklení.

V České republice působí skupina Saint-Gobain již od roku 1992. Aktuálně do ní patří 4 společnosti, spravujících 14 výrobních závodů, 9 značek a téměř 3 600 zaměstnanců. Výsledky za rok 2015 v České republice byly nejlepší za celou dobu jejího působení na českém trhu – provozní zisk vzrostl v porovnání s předcházejícím rokem o čtvrtinu a meziroční obrat o 6 procent na 621 mil. €. V roce 2016 získala skupina Saint-Gobain v České republice i celosvětově prestižní certifikaci TOP EMPLOYER.

Zdroj: Saint-Gobain

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno