[quote]Samořídící taxi jezdící od srpna v ulicích Singapuru se poprvé stalo účastníkem dopravní nehody. Při změně jízdního pruhu se srazilo s malým nákladním vozem, vzniklá škoda však nebyla velká a nikdo neutrpěl zranění, píše agentura DPA.[/quote]

V automobilu v době nehody nebyl žádný pasažér, pouze dva pracovníci společnosti nuTonomy, která tuto taxislužbu provozuje. Firma nuTonomy má nyní v Singapuru šest samořídících vozů taxi. Služba se nachází ve zkušební fázi, takže je v automobilech řidič, který je v případě potřeby připraven převzít kontrolu nad vozem, a technik sledující palubní počítač.

Společnost nuTonomy od srpna poskytuje vybraným lidem možnost objednat si jízdu těmito vozy prostřednictvím chytrých telefonů. Služba je prozatím zdarma, v budoucnosti však firma počítá s platícími zákazníky.

Každý vůz je vybaven šesti sadami detekčního systému Lidar, který používá lasery fungující jako radar. Jedna sada je na střeše, kde se neustále otáčí. Na palubní desce jsou dvě kamery, které zaměřují překážky a zjišťují, jaké svítí světlo na semaforech. Firma zatím používá modifikované modely vozů Renault Zoe a elektrického Mitsubishi iMiEV.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno