[quote]Každý řidič osobního auta se už někdy dostal do situace, kdy mu do cesty vjel kamion a on tak ztratil přehled o dění před sebou. Kdyby tak řidič mohl vidět skrz tu masu oceli před sebou! Společnost Samsung začala svůj „průhledný“ Safety Truck testovat již v loňském roce v Argentině a po letošních testech hodlá tuto technologii rozšířit globálně.[/quote]

Safety Truck společnosti Samsung řeší problém, se kterým se alespoň jednou v životě setkal každý motorista. Kamera v přední části vozu zachycuje dění před sebou a řidič jedoucí za kamionem vidí na obřím displeji složeném ze čtyř menších obrazovek v zadní vozu to, co se děje na silnici před ním. Řidič osobního auta tak má přehled o provozu. Tato technologie může zamezit mnoha bezpečnostním rizikům a nehodám.

Testovací vozidlo Safety Truck svůj účel již splnilo. Poněkud podrobnějšímu testování bude komerční verze Safety Truck podrobena opět v Argentině, konkrétněji v La Plata. Tato lokalita byla vybrána z dobrého důvodu – dochází tu totiž velmi často k dopravním nehodám – nejčastěji při pokusech o předjíždění.

Po dalších čtyřech měsících testování hodlá společnost tuto technologii rozšířit i v globálním měřítku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno