[quote]Společnost Windspeed Technologies představuje koncept SkyDeck, díky kterému už nikdy nebudete muset litovat, že jste nesehnali volné místo u okénka. Výhled totiž bude skutečně stát za to.[/quote]

Windspeed chce cestujícím poskytnout vzrušující a jedinečný zážitek z letu. Letecké společnosti by na SkyDeck mohly dokonce vydělat, protože řada cestujících by jistě byla ochotná si za takový zážitek připlatit.

Při výrobě SkyDeck by mělo být využito stejných materiálů jako u nadzvukových bojových letounů. Kabina bude přístupná buď po schodech, nebo výtahem a disponovat bude jednou nebo dvěma otáčivými sedačkami. Detaily o letu budou moci cestující sledovat prostřednictvím zabudovaného GPS systému.

SkyDeck by měl být kompatibilní s celou řadou různých letounů, od soukromých letounů až po nákladní letadla. Po stránce designu to ale bude poněkud tvrdý oříšek.

Panují obavy, zda to nebude mít vliv na výkon a spotřebu letadla. Zabudovat do konstrukce letadla navíc skleněnou kopuli skutečně není jen tak. Tvar a výšku kopule ale lze optimalizovat pro konkrétní letoun. Zvýší se sice spotřeba paliva, ale to je vzhledem k umístění SkyDeck v zadní části letadla zanedbatelné.

Je nutné ale také vzít v úvahu vlastnosti a odolnost kopule vůči nárazům a zátěži, vlhkosti, hluku, UV záření a zvážit další bezpečnostní rizika. Windspeed zde má jedinečnou příležitost zúročit své bohaté zkušenosti z oblasti letectví.

Nápad na SkyDeck se zrodil už v polovině roku 2014, ale veřejnosti byl představen až v květnu 2015. Koncept designu byl již dokončen a konečná fáze přijde až ve chvíli, kdy společnost obdrží objednávky. Zatím se tak nestalo. Údajně už projevil zájem Airbus. První SkyDeck bude připraven k provozu za 18 měsíců od obdržení první objednávky.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno