[quote]Již pouze dva týdny zbývají do konání SpeedCHAINu, největší logistické konference ve střední Evropě. Letos v rámci jubilejního, 10. ročníku bude mít svoji premiéru i sekce D – Obaly a obalové technologie. Jedná se o blok přednášek zaměřený na novinky a inovativní řešení balení s ohledem na pohyb zboží v logistickém řetězci. Mezi prezentovanými novinkami budou i laureáti prestižní soutěže OBAL ROKU, jediné české soutěže rekognoskované pro globální obalovou soutěž WorldStar Packaging Award. Sekci D bude moderovat David Marouš, expert pro přepravní balení.[/quote]

Bezpečná antikorozní ochrana

Jakub Hájek, MetPro Group, zaměří pozornost posluchačů na novinky v antikorozní ochraně exportních balení založené na vypařovacích inhibitorech koroze.

V oblasti VCI se v poslední době etablovaly dvě základní skupiny inhibitorů proti korozi, založené na bázi aminů nebo dusitanů. I přesto, že jejich obsahy jsou dodržovány v rámci platné legislativy, dochází k častým dotazům s ohledem na zdraví a bezpečnost při výrobě i následném používání takových VCI. Vzhledem k tomu, že další snižování koncentrací už dramaticky snižuje efektivnost, je budoucnost tradičních VCI materiálů diskutabilní. Společně s tím prochází vývojem také samotné obalové materiály a jejich tloušťky a gramáže se snižují při zachování mechanických vlastností, nicméně to způsobuje další snižování absolutních hodnot VCI v obalovém materiálu. Výzkum se tedy musel od rozvoje a zlepšování stávajících metod přesunout k naprosto novým, udržitelnějším, ekologičtějším složkám. BioCor je důkazem toho, že lze tradiční materiály nahradit moderními, zdravotně nezávadnými a nejen udržet současnou kvalitu protikorozní ochrany, ale naopak ji i zlepšit. Společně s novými technologiemi je tak BioCor prvkem moderního VCI balení další generace.

Smurfit Kappa chytré aplikace v Supply Chain

Jan Kaprhál a Ondřej Holman, Smurfit Kappa, postavili svoji prezentaci chytrých obalových řešeních snižující náklady. Zvýšeni efektivity jakéhokoliv z procesu v dodavatelském řetězci znamená snížení nákladů jak pro dodavatele, tak pro zákazníka. Ukáží několik chytrých řešeni, která svými benefity pomáhají uživatelům zabezpečit produkt a zrychlit, zlevnit, zabezpečit nebo jakkoliv jinak vylepšit supply chain. Leckdy i velmi jednoduchým trikem, který nestojí téměř nic, lze vytrhnout trn z paty. A to i trn, který způsobuje velkou bolest a citelné ztráty. Nechte se příjemně překvapit.

Ochrana zboží před poškozením během přepravy

Jiří Prokop, BRANOPAC CZ, provede posluchače spektrem ochranných a fixačních obalových materiálů zvyšujících ochranu zboží před poškozením během přepravy. Výběr vhodného ochranného balení záleží na mnoha faktorech, jakými jsou zejména povaha výrobku, kvalita ochrany, cen obalu, manipulace, čas balení, variabilita, stupeň automatizace, množství výrobků a mnohé další.

Trendy, inovace v přepravním balení

Renata Dobešová, EKOBAL a Vlado Volek, OBALOVÝ INSTITUT SYBA, se detailněji podívají na nové materiály pro fixaci paletových jednotek, další novinky a také i na fámy a fakta ohledně směrnice HPE a českého trhu. Obaly, obalové materiály i balicí technologie se permanentně vyvíjí, přičemž oblast přepravních a exportních obalů nestojí stranou. Na trh přicházejí nové průtažné vícevrstvé fólie, které lze charakterizovat snižováním tloušťky za současné ho zvyšování požadovaných vlastností, aplikace za nízkých teplot a zvýšení odolnosti proti přetržení během procesu balení. Jsou nabízeny unifikované systémy dřevěných exportních beden i sofistikovaná řešení na míru v rámci evropských projektů Airbus. Kvalifikovaní pracovníci – úzký profil, nástin řešení.

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno