[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předpokládá, že severní část obchvatu Znojma mezi hlavním silnicí na Jihlavu a již dostavěnou částí začne stavět příští rok v dubnu. Aby však obchvat tvořil funkční celek, je třeba postavit ještě část k mimoúrovňové křižovatce Suchohrdelská. Na tento úsek ale zatím není vydané pravomocné územní rozhodnutí, sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký.[/quote]

Pro 3,5 kilometru dlouhý úsek mezi silnicí na Jihlavu a křižovatkou Únanovská, kde se napojí existující část obchvatu, nyní ŘSD vybírá zhotovitele. Původně přitom plánovalo, že by se mohlo začít stavět už letos. Stále však očekává, že v roce 2018 by mohla být stavba hotová.

Tranzitní doprava ale ze Znojma nezmizí, dokud se nepostaví úsek k Suchohrdelské.

„Územní rozhodnutí bylo vydané letos v červnu, ale je proti němu podané odvolání. U krajského úřadu probíhá odvolací řízení. Předpokládáme, že se naváže dokumentací pro stavební povolení, stavebním řízením a majetkoprávním vypořádáním v letech 2016 až 2018. Poté by se mělo začít stavět,“ doplnil Studecký.

Obchvat Znojma je naplánovaný po celé východní straně města, na jihu se má v budoucnu připojit na silnici do Rakouska.

„V dalších úsecích se aktualizuje dokumentace pro územní rozhodnutí, případně se zpracovává záměr projektu. Na jižní část se dělá předběžný geotechnický průzkum. U těchto úseků se předpokládá stavba po roce 2020,“ uvedl Studecký.

Znojmo přitom obchvat potřebuje již několik let, městem projede ve všední den přes 25.000 aut. Podle studie by měl obchvat odvést 10.000 aut.

Příprava na stavbu obchvatu začala letos i v nedalekých Lechovicích na tahu ze Znojma do Brna. ŘSD vybírá zhotovitele, který by měl začít se stavbou na jaře příštího roku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno