Zdroj: Two Clock

[quote]Severokorejské státní aerolinky Air Koryo zahájily nový pravidelný let do čínského městě Tan-tung. Aerolinky tak nyní pravidelně létají do pěti zahraničních destinací, čtyřech v Číně a jedné v Rusku, uvedla agentura AP.[/quote]

Město Tan-tung leží blízko čínské hranice s KLDR. Let trvá necelou hodinu. Air Koryo plánují létat na trase dvakrát týdně, v úterý a v pátek.

Včerejší první let letadlem Antonov AN148 se 73 místy přepravil skupinu asi 50 čínských turistů na pchjongjangské letiště Sunan Airport.

Air Koryo v současnosti ze zahraničních destinací létá pravidelně do Pekingu, Šen-jangu, Šanghaje a ruského Vladivostoku. Aerolinky také příležitostně létaly do dalších destinací, sankce však donutily některé země, jako Kuvajt a Malajsii, zastavit lety Air Koryo.

Dlouhodobě je jedinou zahraniční leteckou společností létající do hlavního města KLDR Air China. Očekává se však, že své lety ukončí příští měsíc. Společnost oficiálně neoznámila proč ani na jak dlouho, spekuluje se, že za rozhodnutím stojí zřejmě politické důvody a náklady na provoz nedostatečně využívané trasy.

Zdroj: ČTK