[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže zahájit provizorní opravy na dvou úsecích dálnice D47, neboť stále čeká, až si poškozené úseky prohlédnou experti Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře.[/quote]

Právě rozhodčí soud řeší spor státního investora se stavební firmou Eurovia CS ohledně zvlněné dálnice D47 u Ostravy, která se po dokončení stala součástí D1. Ředitelství silnic přitom má na opravy vše připraveno a může je zahájit druhý den po příchodu expertů soudu. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Zatím ale není jasné, kdy experti na dálnici dorazí.

„Bohužel není možné říci, kdy řízení skončí, ani nelze podat další informace,“ uvedla včera zástupkyně soudu Jitka Tůmová.

Vstřícnější soud nebyl ani vůči státní investorské organizaci, která na krok rozhodčího soudu čeká už několik let. První podání v této věci na soud ŘSD poslalo na konci roku 2012.

Provizorní opravy spočívají ve zbroušení zvlněného povrchu a položení nového mikrokoberce, přičemž pro oba úseky jde o náklady kolem 14 milionů korun. Tím by bylo možné zvýšit rychlost na obou úsecích, která je nyní stanovena na maximálních 60 kilometrů v hodině.

Nejde ale zatím o definitivní opravu, s tou silničáři čekají až na konečný verdikt rozhodčího soudu. Už dříve ŘSD odhadovalo, že tato přestavba, která by zamezila bobtnání dálničního tělesa, vyjde na více než dvě miliardy korun.

Problémy na dálnici D47 jsou v úseku mezi mimoúrovňovým křížením Rudná a mimoúrovňovým křížením Bohumín.

Podle ŘSD zhotovitel stavby, společnost Eurovia, nedodržel domluvený postup stavby a většina vad vznikla použitím nekvalitního podkladového materiálu. Eurovia to však odmítla s tím, že na stavbu použila pouze ten materiál, který si objednalo ŘSD.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno