Zdroj: Archiv

[quote]Silničáři opravili čtyřkilometrový úsek silnice číslo 303 mezi odbočkou na Jetřichov a okrajem Broumova na Náchodsku. Rekonstrukce komunikace stála 36 milionů korun, uvedla mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Cesta spojuje Broumovský výběžek se zbytkem Královéhradeckého kraje, řidiči po dobu oprav museli jezdit do Broumova objížďkou přes Jetřichov a Hejtmánkovice.[/quote]

„Jedná se o letošní největší investici do silniční sítě na Náchodsku, na kterou Královéhradecký kraj dokázal tento rok získat jako vůbec první evropskou dotaci. Věřím, že nyní bude cesta mezi Broumovem a Policí nad Metují pro všechny řidiče mnohem pohodlnější a bezpečnější,“ uvedl hradecký hejtman Lubomír Franc.

Hejtmanství původně předpokládalo, že oprava silnice bude stát zhruba 57 milionů korun, ve výběrovém řízení se podařilo cenu výrazně snížit. Na silnici mezi Broumovem a odbočkou na Jetřichov bylo před opravami mnoho nerovností, konstrukčních poruch a silničáři ji při rekonstrukci také rozšířili.

Opravy tohoto úseku silnice, které začaly na konci letošního května, navázaly na rekonstrukci silnice od Pěkova přes Honské sedlo k odbočce na Jetřichov, kterou kraj nákladem 89 milionů korun udělal v letech 2012 a 2013.

Královéhradecký kraj letos plánuje opravy silnic druhých a třetích tříd za rekordní miliardu korun. Opraví za to asi 80 kilometrů silnic. Nejvíce oprav chce kraj letos udělat na Jičínsku. Dotknou se celkem 20 kilometrů silnic a dvou mostů a vyjdou na 293 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno