[quote]V Libereckém kraji se objevují sněhové přeháňky, i na hlavních tazích leží rozbředlý sníh a hlavně kamiony mohou mít problémy ve stoupáních. Od 08:00 je proto pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny uzavřena silnice deset z Tanvaldu na Harrachov a dál na hraniční přechod do Polska. Uzavírka zřejmě potrvá až do čtvrtka, uvedl dnes Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která má zimní údržbu krajských silnic v Libereckém kraji na starost. Pro autobusy a osobní vozy zůstane podle něj silnice průjezdná.[/quote]

V návaznosti na toto opatření budou aktivovány značky, které na zákaz vjezdu pro těžkou nákladní dopravu na tento úsek silnice upozorňují. Na dodržování zákazu bude dohlížet Policie ČR ve spolupráci s tanvaldskou městskou policií, upozornil Šén.

Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozy nad 3,5 tuny vede přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35. Do Polska mohou kamiony i po silnici 13 přes Frýdlant a Habartice, podle Šéna není ale vyloučeno, že i tu budou muset v průběhu dne kvůli sněhu pro kamiony uzavřít.

„Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem,“ dodal.

Zhruba osmnáctikilometrový úsek silnice na Harrachov se v posledních letech pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů uzavírá při každém silnějším sněžení. K zablokování dopravy tam stačí stačí jediný kamion uvízlý v kopci. Meteorologové dnes čekají intenzivní sněžení doprovázené silným větrem, v nejbližších dvou dnech může v horách napadnout až 40 centimetrů sněhu.

„Ve vyšších polohách se budou tvořit sněhové jazyky či závěje. Řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu styl jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu,“ dodal Šén.

V Libereckém kraji sněží už od pondělního rána. Silničáři kvůli tomu už v pondělí před polednem uzavřeli pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu na Liberecku. Komunikace se tam nesolí a při sněžení ve stoupání často nákladní auta uvíznou a cestu zablokují. Původně mělo omezení skončit dnes ráno.

„I tam jsme uzavírku prodloužili, bude platit až do odvolání,“ dodal Šén.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno