Zdroj: Archiv

[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo trojici zakázek na výstavbu nových úseků dálnice D6. Jde o úsek Nové Strašecí- Řevničov a obchvaty Řevničova a Lubence. Celková hodnota všech tří zakázek přesahuje čtyři miliardy korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.[/quote]

Nejdražší stavbou je podle odhadu ředitelství silnic obchvat Řevničova na Rakovnicku za 1,58 miliardy korun. Projektová cena úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem je pak odhadnutá na 1,15 miliardy korun a v případě obchvatu Lubence na Lounsku 1,47 miliardy korun.

Přeložení dopravy z center obou obcí patří do seznamu prioritních staveb, pro něž chce vláda získat výjimku z povinnosti opakovat schvalovací proces dopadu stavby na životní prostředí EIA. Tyto starší posudky vzniklé podle zákona platného před vstupem ČR do EU totiž nechce uznávat Evropská komise, opakováním celého procesu pak hrozí několikaleté zdržení.

V současnosti je čtyřproudá R6 pouze mezi Prahou a Novým Strašecím na Rakovnicku a pak mezi Karlovými Vary a Chebem. Na konci loňského roku byl uveden do provozu čtyřkilometrový úsek mezi Lubencem a Bošovem.

Zdroj: ČTK