[quote]Až do pondělí zůstane pro kamiony nad šest tun na Liberecku uzavřena silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu. S ohledem na vývoj počasí se silničáři rozhodli uzavírku komunikace prodloužit, informoval hlavní dispečer krajské správy silnic Pavel Pospíšil. Silničáři cestu uzavřeli minulý pátek dopoledne, když na kluzké silnici ve stoupání na Raspenavu uvízl kamion. Nechtějí riskovat, že se to bude opakovat.[/quote]

„Situace je tam stále stejná, povrch silnice je zledovatělý. Těžké kamiony mohou využít objízdnou trasu přes Frýdlant, která je sice o pět kilometrů delší, časově to ale vyjde na stejno, protože se solí,“ dodal Pospíšil.

Teploty v kraji se dnes po celý den drží pod bodem mrazu, většinou je zataženo, místy se objevují sněhové přeháňky. I na hlavních tazích musí motoristé počítat se zbytky rozbředlého sněhu. Dopoledne měly kamiony problémy v Desné a také v Lomnici nad Popelkou, kde vázly ve stoupání.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a mokré, v místech se sněžením mohou být vozovky mokré po chemickém ošetření nebo se zbytky sněhu. Pozor by si měli dát řidiči na silnicích nižších tříd, kde se nesolí. Tam leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu, která může klouzat. Bez zimní výbavy by motoristé neměli vyjíždět.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno