[quote]Policie uzavřela kvůli sesuvu půdy poblíž vozovky silnici z části obce Ludkovice Pradlisko do Provodova na Zlínsku. Pro všechny druhy vozidel zde platí objízdná trasa přes Ludkovice a Březůvky, sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková. Silnice byla v roce 2011 za 87 milionů korun kompletně opravena.[/quote]

Půda se sesunula zřejmě kvůli deštivému počasí posledních dnů a tání zbytků mokrého sněhu. „Terén se sesunul od okraje vozovky k Ludkovickému potoku, takže by bylo bez důkladného průzkumu nebezpečné tímto úsekem projíždět. Místo sesuvu je vzdáleno asi 200 metrů od odbočení místní komunikace k lokalitě Malenisko,“ uvedla Janečková.

Správce krajských komunikací, Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), hodlá silnici co nejdříve opět zprovoznit. Objedná odborný inženýrsko-geologický průzkum svahu zasaženého sesuvem. Dokud nebudou známy jeho předběžné výsledky, cesta bude uzavřena. Každý den ji ŘSZK bude kontrolovat zejména kvůli tvorbě možných trhlin ve vozovce.

Pokud bude geolog souhlasit, až do opravy sesuvu bude povolen průjezd v jednom jízdním pruhu, a to pouze pro osobní vozidla a linkové autobusy. Ostatní vozidla budou odkláněna. „Současně zahájíme projektovou přípravu stavební akce, která zajistí stabilitu silničního svahu,“ dodal ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Zdroj: ČTK