[quote]Firma Seufert, výrobce skládaček z transparentních fólií přišla s novinkou. „Kamenná skládačka“ je vyrobená z ekologicky šetrné fólie. Fólie je vyrobená výhradně z odpadu a recyklovaných materiálů. Skládá se z 60–80 % z uhličitanu vápenatého, který se získá z odpadu stavebního průmyslu a lomů. Zbývajících 20–40 % tvoří recyklovaný polyetylen, který spojuje prachové částečky uhličitanu vápenatého.[/quote]

Nová fólie je odolná proti roztržení, je vodotěsná, potiskovatelná a sametově hladká. Výroba fólie je šetrná k životnímu prostředí, využívá velmi rozšířený přírodní materiál, pro výrobu není potřeba voda. Emise CO2 a spotřeba energií jsou nízké a nevzniká žádný odpad. Kromě toho je opět recyklovatelná. Může být použita k výrobě nových fólií nebo pro výrobu jiných plastových výrobků. Firma Seufert tak nabízí výrobcům značkových výrobků možnost, jak se díky ekologickým aspektům odlišit od konkurence a překvapit konečného uživatele. Vzhledem k ekologické výrobě a možnosti recyklace získala „kamenná fólie“ stříbrný certifikát Cradle-to-Cradle.

Po důkladném vlastním testování je firma Seufert přesvědčena, že fólie je vhodná pro výrobu plastových skládaček. Bílá fólie je stejně stabilní jako normálně vyrobená PET fólie a dá se potiskovat ofsetem nebo sítotiskem. „Kamenná“ fólie se může normálně vysekávat, lepit, svařovat. Mohou se z ní vyrábět krabičky, víčka, vložky, visačky, odnosné tašky, displeje, velkoplošné plakáty a mnoho dalších výrobků.

S cílem nabídnout svým zákazníkům tento nový ekologický materiál, firma Seufert uzavřela spolupráci s firmou aprintia GmbH. Firma Seufert nabízí svým zákazníkům další ekologické materiály pro svá obalová řešení a to bioplast PLA a R-PET s obsahem až 80% recyklovaného PET.

Zdroj: Packaging

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno