[quote]Škoda Auto se chystá na vstup do světa hybridních vozů. Na autosalonu v Ženevě na začátku března bude její koncept velkého SUV VisionS poháněný zážehovým motorem 1,4 v kombinaci se dvěma elektromotory. Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.[/quote]

Podle mluvčího Jozefa Baláže není rozhodnuto, zda se hybridní pohon objeví v sériové verzi nového SUV, které má přijít v druhé polovině letošního roku, podle některých zdrojů pod označením Kodiaq. Nový generální ředitel Škody Bernhard Maier v rozhovoru pro časopis Forbes uvedl, že prvním hybridem značky by měl být Superb současné generace a na trh by se měl dostat ještě v tomto desetiletí.

VisionS má mít v normovaném cyklu spotřebu 1,9 litru benzínu a v čistě elektrickém režimu dojezd 50 km. Vedle benzinového agregátu 1,4 TSI o výkonu 115 kW bude mít elektromotor o trvalém výkonu 40 kW, který je integrovaný do šestistupňové převodovky DSG přenášející výkon na přední kola. U zadní nápravy je umístěn druhý elektromotor o výkonu až 85 kW, který pracuje nezávisle na pohonu přední nápravy. Studie má tedy inteligentní pohon všech kol, který se obejde bez mechanického propojení pohonu předních a zadních kol.

Řidič vozu může volit mezi několika provozními režimy – od čistě elektrického pohonu až po nabíjecí modus, vždy s cílem dosažení maximální efektivity. Li-Ion akumulátory o kapacitě 12,4 kWh jsou uloženy před zadní nápravou.

Koncept VisionS by neměl být svým vzhledem příliš vzdálený sériové podobě nového SUV. Je 4,7 metru dlouhý a disponuje až třemi řadami sedadel. Zároveň svými ostře řezanými kubistickými tvary naznačuje, kam se bude ubírat design nový modelů Škody pod taktovkou šéfdesignéra Jozefa Kabaně.

Mateřský Volkswagen již vozy s hybridním pohonem nabízí. Na trhu je hybridní Golf GTE a nově také Passat GTE. Hybridní vozy nabízejí i další koncernové značky Audi nebo Porsche.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno