[quote]Společnost Metsä Board investuje v současné době 170 mil. ve svém závodě v švédském Husum do výroby skládačkové lepenky a bílých linerů. Skládačková lepenka bude vyráběna především pro severoamerický trh a pro globální potravinářský servis.[/quote]

Tato investice slibuje zlepšení služeb zákazníkům ve Finsku a optimalizuje nabídku výrobků, zejména co se týká aplikací v ofsetu, kašírování a mikroflutingu. Investice zahrnuje nový papírenský stroj (BM1), který bude mít kapacitu 400 000 t/rok. Uvedení do provozu je plánováno na počátek roku 2016, plného výkonu má být dosaženo koncem roku 2016. Výroba linerů se bude koncentrovat na papírenském stroji BM2, který bude mít kapacitu 300 000 t/rok.

Metsä Board, evropský výrobce skládačkových lepenek a linerů, bude testovat ve svém finském závodu v Kyro pěnotvornou technologii ve výrobním měřítku. Tato technologie spočívá v tom, že se suspenze vláken a pěnicího prostředku napění pomocí přívodu maličkých vzduchových bublin. Technologové věří tomu, že pěnotvorná technologie přinese řadu výhod zákazníkům. Struktura lepenky získá díky tomuto postupu větší objem, čímž dojde ke snížení jeho plošné hmotnosti. Kromě toho vlákna budou rovnoměrně rozložena v pásu lepenky a bude tak optimalizováno utváření lepenky a zvýší se stálost jejich vlastností.  Kromě toho tato technologie má snižovat spotřebu surovin, energie a vody. Na vývoji této technologie firma spolupracuje s finským ústavem VTT Technical Research Centre.

Novinkou skupiny Metsä Board je lehká lepenka Carta Dedica, která byla vyvinuta speciálně pro výrobky Take-away. Díky výborné tvarovatelnosti je vhodná pro výrobu kelímků, talířů, jídelních misek a dalších obalů pro potraviny. Je také novou možností pro obaly z mikroflutingu.

Skupina Metsä Board se považuje a zodpovědného výrobce, jehož výrobky jsou vyráběny převážně ze dřeva obnovitelných a udržitelně pěstovaných severských lesů. Těžiště činnosti spočívá ve výrobě tržní celulózy, tissue papírů, lepenek z čerstvých vláken, tapetového papíru, výrobků ze dřeva, nákupu dřeva a lesních služeb. Skupina Metsä Board docílila v roce 2014 celkového obratu 2 mld. a zaměstnávala asi 3 100 zaměstnanců v osmi výrobních místech ve dvou evropských zemích.

Zdroj: Packaging

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno