[quote]Na kole lze převážet mnohem větší náklad, než který vměstnáte do nosiče nebo košíku. Elektrický vozík Carla Cargo původem z Německa uveze až 150 kg a 1,5 m3 nákladu. Přesouvat náklad ale nemusíte jen na kole, můžete i ručně.[/quote]

S elektrickými vozíky na kolo jsme sice už tu čest měli, ale Carla Cargo představuje něco, co tu ještě nebylo. Carla Cargo nabízí kromě velké nosnosti též velký úložný prostor o ploše 160 x 60 cm.

Představte si tu nesnesitelnou bolest nohou, která by se jistě dostavila, pokud byste se museli při převážení nákladu spolehnout jen sami na sebe. Ale nemusíte. Vozík svou vlastní hmotnost nese sám a navíc je kompatibilní jak s obyčejnými koly, tak s e-bike.

Těžký náklad uvede do pohybu elektrická systémová řídicí jednotka, která nabízí funkci power-start (6 km/h). Senzor na klice bicyklu poté snímá intenzitu šlapání a podle toho přizpůsobí též výkon motoru. Motor na předním kole poskytuje až 250 W nepřetržitého napájení. Rychlost je omezena na 23 km/h. Převoz nákladu tedy probíhá hladce, aniž by jezdce na kole těžký náklad jakkoliv brzdil.

Vyměnitelná 11 Ah lithiová baterie vystačí na 40 km cesty. K dostání je ale též 15 Ah baterie, která vystačí na celých 60 km.

Carla Cargo jezdí na pneumatikách Schwalbe Big Apple Plus. Vozík brzdí pomocí dvou kotoučových brzd, ale zabrzdit ho lze i ručně. Vozík o celkové hmotnosti 40 kg se napojuje prostřednictvím tažné tyče k sedlovce.

Vozíky na kolo jsou sice poněkud méně těžkopádné než přívěsy u motorových vozidel, ale na některá místa prostě nevjedou nebo vjet nesmějí. Pokud taková situace nastane, rozhodně není třeba vykládat náklad. Stačí jen odpojit a táhnout vozík ručně. Držadlo a pohon je plně k dispozici.

carla-cargo-bike-trailer-7

Cena za kompletní Carla Cargo začíná na v přepočtu 108 000 Kč. Cena to není příliš přemrštěná, vezmeme-li v úvahu, že vozík je určen především pro komerční účely. Carla Cargo by se mohla uplatnit při převážení balíků, v zemědělství, případně v potravinářském a nápojovém průmyslu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno