[quote]Slovenská společnost Letecké opravovne Trenčín (LOTN) podle médií uspěla v tendru servisní agentury NATO na opravu vrtulníků, které jsou nasazovány v Afghánistánu. Hodnota zakázky by mohla dosáhnout až 110 milionů eur (téměř tři miliardy Kč), informoval slovenský list Hospodárske noviny (HN).[/quote]

Samotná firma, kterou vlastní stát, ani slovenské ministerstvo obrany zakázku nekomentovaly s odvoláním na utajení informací.

LOTN by podle rámcové smlouvy měl opravit nejméně deset a nanejvýš 36 bojových vrtulníků Mi-17 ruské výroby. V případě naplnění celého kontraktu by zakázka dosáhla téměř desetinásobku ročních tržeb firmy.

Zájem o zakázku měly podle HN i firmy z dalších zemí, včetně českého podniku LOM Praha.

„Uvedené výběrové řízení se netýká bojově poškozených vrtulníků, ale provedení generálních oprav vrtulníků Mi-17 V5. V tomto tendru byl vybrán jako dodavatel podnik LOTN,“ citoval list ředitele firmy LOM Praha Romana Planičku.

Slovenský podnik LOTN se dlouhodobě potýká s nedostatkem zakázek, společnost byla závislá na objednávkách slovenského ministerstva obrany. Firmu, která podniká i v oblasti údržby, oprav a modernizace letounů české výroby L-410 a L-39, chtěla slovenská vláda pronajmout soukromé firmě. Ministerstvo obrany ale tendr loni zrušilo, což zdůvodnilo tím, že zájemci o podnik by patrně nezaručili jeho oživení a udržení zaměstnanosti.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno