[quote]Slovensko a Maďarsko uvedly do trvalého provozu přívoz pro nákladní vozidla na řece Dunaj, který zlepší dopravní spojení mezi oběma zeměmi.[/quote]

Přívoz s kapacitou 150 až 200 přepravených kamionů denně bude fungovat mezi jihoslovenským městem Štúrovo a maďarskou Ostřihomí. Řidičům nákladním aut zjednodušil spojení mezi ostřihomským průmyslovým parkem a Slovenskem. Jedna jízda přívozem přijde na 25 eur (675 korun) bez daně z přidané hodnoty.

Štúrovo a Ostřihom sice od roku 2001 spojuje obnovený most Marie Valérie, využívat ho ale mohou jen vozy s celkovou hmotností do 3,5 tuny. Kamiony tak při jízdě mezi zmiňovanými městy na obou stranách Dunaje musely podle slovenského ministerstva dopravy absolvovat časově náročnou objížďku.

Slovensko plánuje dále zlepšovat silniční spojení se svým jižním sousedem.

„V blízké budoucnosti v tomto regionu počítáme i s výstavbou nového silničního mostu mezi Komárnem a Komáromem, čímž se zlepší dopravní infrastruktura v této lokalitě,“ uvedl slovenský ministr dopravy Árpád Érsék u příležitosti slavnostního otevření přívozu, kterému předcházel zkušební provoz.

Projekt nového přívozu v hodnotě 3,6 milionu eur (97 milionů korun) finančně podpořila Evropská unie.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno