Zdroj: pixabay.com

[quote]Slovenské ministerstvo vnitra podepsalo s firmami Bell Helicopter Textron a Leonardo (dříve Agusta Westland) rámcovou smlouvu, na jejímž základně bude moci koupit osm vrtulníků. Předpokládaná hodnota zakázky činí 80 milionů eur (2,1 miliardy Kč) bez daně z přidané hodnoty, sdělilo včera ČTK ministerstvo.[/quote]

Obě firmy uspěly ve výběrovém řízení na dodávku dvoumotorových víceúčelových vrtulníků. Po zadání konkrétní objednávky ze strany ministerstva vnitra budou podniky mezi sebou soupeřit o získání zakázky, přičemž rozhodující bude nižší cena. Rámcová smlouva byla dohodnuta na čtyři roky.

Ministerstvo uvedlo, že v první etapě plánuje koupit pět vrtulníků pro hasiče, horskou službu a policii. Stroje uhradí z peněz EU.

Součástí zakázky budou nejen samotné vrtulníky, ale také například diagnostická zařízení, doplňkové vybavení či zaškolení personálu.

Slovenské ministerstva vnitra již předloni zakoupilo dva vrtulníky Bell. Jeden stroj této značky se letos v květnu zřítil během cvičení, tragédie si vyžádala životy dvou hasičů.

Zdroj: ČTK