[quote]Správce železniční infrastruktury na Slovensku, státní společnost ŽSR, vypsala tendr na modernizaci úseků železniční tratě z Bratislavy k hranicím s Českou republikou. Informovala o tom včera mluvčí ŽSR Martina Pavliková. Po dokončení prací budou moci vlaky na trati jezdit rychlostí do 160 kilometrů v hodině, což zrychlí i jízdu vlakem mezi oběma zeměmi.[/quote]

Hodnotu zakázky podnik odhadl na zhruba 305 milionů eur (8,2 miliardy korun). Financovat ho bude ze zdrojů z unijního programu CEF a slovenského státního rozpočtu.

Práce by měly trvat více než tři roky. Zakázka zahrnuje modernizaci dvou úseků samotné tratě o délce asi 31 kilometrů a dále instalaci systému řízení železniční dopravy.

Modernizace železniční tratě od okrajové bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves k státní hranici s ČR o délce 57 kilometrů bude rozdělena do dvou etap.

Po dokončení zmiňovaného projektu by podle mluvčí ŽSR Pavlikové měla následovat další etapa prací, po které by vlaky na vybraných úsecích mohly jezdit rychlostí až 200 kilometrů v hodině.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno