Zdroj: pixabay.com

[quote]Investiční skupina Optifin Invest slovenských miliardářů Alexeje Beljajeva a Michala Lazara je spoluvlastníkem mošnovské opravny letadel Job Air Technic (JAT) spolu se skupinou Czechoslovak Group českého podnikatele Jaroslava Strnada už delší dobu.[/quote]

,,Skutečnost je taková, že Optifin Invest je spoluvlastníkem společnosti Job Air Technic již dlouhodobě, a to prostřednictvím společnosti Integra Capital, kde mají Czechoslovak Group a Optifin Invest poloviční podíl,“ řekl mluvčí JAT Jaroslav Martínek.

Reagoval tak na informace podle nichž slovenští podnikatelé do JAT teprve měli vstoupit.

Czechoslovak Group a Optifin Invest držely akcie firmy Integra Capital napůl už loni v dubnu, vyplývá ze zápisu z valné hromady Integry zveřejněného ve Sbírce listin.

Podle zápisu z řádné valné hromady z letošního dubna Integra Capital v JAT drží 80,3 procenta akcií, zbylých 19,7 procenta patří společnosti SPV JAT. Jejím jednatelem je Marek Galvas, který v minulosti během insolvečního řízení JAT podle médií pracoval pro finanční skupinu J&T.

Firma Job Air Technic působící na letišti v Mošnově na Novojičínsku byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského, který byl později obžalován z podvodů. Podnik od počátku fungoval díky státním dotacím, dostal jich přes 360 milionů korun. Dotace se ale postupně snižovaly a firma následně skončila v insolvenci. Během reorganizace ji převzala Czechoslovak Group.

Zdroj: ČTK