Zdroj: Uber Movement

[quote]Firma Uber zveřejnila na nové stránce nazvané Movement cestovní data za více než 6 let. Stránka analyzuje jízdní doby a provoz ve městech, kde působí služba spolujízdy. Data nabízí nejen fascinující pohled do jízdních dob sestavených z miliónů nezávislých cest, ale také nabízí možnost zkoumat změny dopravního proudu přes různá časová období.[/quote]

Uber předpokládá, že data budou zpočátku užitečná pro městské úředníky, umožňující distriktům lépe pochopit, kde a jak může být provedeno zlepšení silniční sítě.

Počáteční webové stránky jsou zatím přístupné pouze pro schválené návštěníky, jako jsou právě městští úředníci nebo projektanti, ale Uber je během několika měsíců chystá zpřístupnit i široké veřejnosti. Do systému jsou v současnosti integrovány 4 města – Washington, Boston, Manila a Sydney – ale společnost plánuje přidat mnoho dalších.

Movement funguje na principu roztříštění jednotlivých cest po celém městě na kousky a anonymního přihlášení času, který daná cesta trvala.

„Cílem toho, jakým způsobem zpřístupňujeme údaje pro zjevný veřejný zájem, je zachovat soukromí jednotlivých jezdců, řidičů i cest,“ uvedl jeden z představitelů společnosti Uber.

Již několik let se Uber potýká s boji s různými městy ohledně toho, zda je jeho přítomnost vůbec legální, a to kvůli tomu, kolik dat poskytuje vládním úředníkům. Movement je proto významným strategickým posunem.

Zdroj: New Atlas