[quote]Husté sněžení již několik dní paralyzuje život v Turecku, včetně jeho největšího města Istanbulu. I dnes zrušily aerolinky Turkish Airlines přes 200 domácích a mezinárodních letů z obou letišť v Istanbulu, včetně několika linek do Prahy. Zastavena byla podle listu Hürriyet opět i námořní doprava v Bosporském průlivu.[/quote]

Turkish Airlines pro dnešek zrušily 227 letů z Atatürkova letiště a letiště Sabihy Gökçenové v Istanbulu a požádaly cestující, aby sledovali aktualizaci letového řádu. V neděli bylo zrušeno na obou istanbulských letištích 633 letů, zrušení dvou stovek spojů bylo oznámeno už v pátek.

Hustě sněžení komplikuje život v Istanbulu od pátku, kdy byla kvůli sněhu ochromena doprava a na silnicích tohoto čtrnáctimilionového města se tvořily několikahodinové dopravní zácpy.

Již v sobotu byl uzavřen Bosporský průliv pro námořní dopravu v obou směrech kvůli špatné viditelnosti v důsledku silného sněžení.

Množství sněhu, které zasypalo největší turecké město a jeho okolí, místní obyvatelé už dlouho nepamatují. V některých čtvrtích Istanbulu se podle listu Hürriyet vytvořila až metrová vrstva sněhu.

Meteorologové předpovídají, že vytrvalé sněžení bude v Istanbulu pokračovat až do poloviny týdne a na jiných místech Turecka až do pátku.

Zdroj: ČTK