Zdroj: Archiv

[quote]Aktuální bezpečnostní situaci na Letišti Václava Havla a v pražské dopravě dnes prověří premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD). Během dopoledne je čeká setkání s vedením letiště a po poledni prohlídka Centrálního dispečinku Dopravního podniku hl. m. Prahy. Seznámí se s všeobecnými opatřeními, i s těmi, která se vážou k aktuálně vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem.[/quote]

V Praze-Ruzyni čeká dopoledne představitele vlády, zástupce policie a pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) prohlídka a představení útvarů zajišťujících bezpečnost letiště. Zhlédnou rovněž ukázku činnosti pyrotechniků a psovodů v odletové hale prvního terminálu. V dispečinku dopravního podniku je na programu jednání s jeho vedením.

Na letištích, nádražích a dalších místech, kde se pohybuje větší množství lidí, působí od 22. března smíšené hlídky vojáků a policistů. Vláda nasazení 550 vojáků schválila v reakci na teroristické útoky v Bruselu. Opozice jejich přítomnost v ulicích v minulých týdnech kritizovala. Chovanec chce navrhnout zrušení opatření po evropské konferenci Interpolu, která se koná od 18. do 20. května v Praze.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno