[quote]Sokolov bude hledat nového provozovatele pro autobusový terminál. Do konce letošního roku má terminál, vybudovaný z dotačních peněz, ve výpůjčce Karlovarský kraj. Smlouva s provozovatelem Autobusy Karlovy Vary je ale uzavřena jen do září. Město požádá kraj, aby smlouvu provozovateli do konce roku prodloužil, nového vybere v roce 2017, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).[/quote]

„My musíme nějakým způsobem tuto situaci řešit, aby tam nevzniklo nějaké dvouměsíční bezvládí a nehrozilo nebezpečí vrácení dotace. Proto vyzveme Karlovarský kraj, aby prodloužil smlouvu se stávajícím provozovatelem do konce letošního roku. Od 1. ledna by terminál buď provozovalo město nebo by vybralo výběrovým řízením nového provozovatele,“ řekl Jakobec.

Zatím se vedení města přiklání k variantě, že provozováním terminálu pověří některou z městských organizací, pravděpodobně Sokolovskou bytovou.

V následujících letech bude muset Sokolov vybrat také provozovatele samotného MHD. S Autobusy Karlovy Vary skončí městu smlouva v roce 2018. „Uložili jsme odboru správy majetku, aby k tomu vypracoval variantní řešení. Mohlo by se zdát, že je na to ještě dost času, ale pokud bychom se rozhodli jít variantou koncesního řízení, to trvá minimálně rok a půl,“ doplnil místostarosta. Výběr nového provozovatele je jednou z možností, jak provozování MHD vyřešit. Město ale také zvažuje například založení vlastního dopravního podniku po vzoru Ostrova.

Stavba moderního dopravního terminálu v Sokolově byla dokončena v roce 2011 a stála 100 milionů korun. Dotaci z evropských fondů na jeho výstavbu získal Karlovarský kraj, který se na financování spolu s městem a státem také podílel.

Zdroj: ČTK