Zdroj: pixabay.com

[quote]Krajský soud v Brně znovu rozhodl o tom, jestli může v Brně poskytovat přepravní služby společnost Uber. Dříve jí to zakázal, Vrchní soud v Olomouci toto opatření zrušil a vrátil případ do Brna. Mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová dnes ČTK řekla, že výsledek zveřejní až po doručení rozhodnutí účastníkům řízení. Předpoklad je nejpozději ve čtvrtek. Mluvčí společnosti Miroslava Jozová ČTK řekla, že řidiči Uberu v Brně zatím nejezdí a čekají na nové rozhodnutí.[/quote]

Uber přitom mohl přepravní služby znovu spustit poté, co dostal rozhodnutí o zrušení zákazu Vrchním soudem v Olomouci.

„My ale nejezdíme, protože je to proces, který trvá. Není to ze dne na den, že by se služba spustila. Nyní vyčkáváme na nové rozhodnutí Krajského soudu v Brně,“ řekla dnes Jozová.

Podle ní sice olomoucký soud opatření zrušil, ale bylo to kvůli nedostatečnému odůvodnění. Je tedy možné, že brněnský soud znovu vydá opatření se zákazem pro Uber služby poskytovat.

„Jakmile rozhodnutí budeme mít, prostudujeme si ho a učiníme další kroky. Uděláme vše pro to, abychom naše služby v Brně obnovili,“ dodala Jozová.

Sigmundová nechtěla výsledek soudu komentovat a uvedla, že další informace podá až po doručení rozhodnutí účastníkům řízení.

Uber spustil v Brně svoji službu UberPOP 1. února. Lidé si díky aplikaci mohli zavolat řidiče, který je odvezl na požadovanou adresu. Klient pak zaplatil za čas strávený na cestě a ujeté kilometry. Řidiči jezdili buď pro společnost, nebo jako živnostníci, kteří si přivydělávali jízdou ve vlastním autě. Služba je tedy alternativou taxi, klasičtí taxikáři se proti ní ohrazují.

Krajský soud v dubnu předběžným opatřením zakázal firmě služby poskytovat. Zdůvodnil to tím, že firma porušuje několik ustanovení zákona, který provoz taxi upravuje. Nelze poskytovat služby, když k tomu řidiči nemají oprávnění, auto není označené jako taxi nebo nemá taxametr. Krajský soud v květnu zamítl i návrh Uberu na zrušení předběžného opatření. Proto firma podala odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci, který rozhodnutí Krajského soudu v Brně zrušil.

Zdroj: ČTK