[quote]Tři elektrické soupravy vlaků od čínského výrobce CRRC převezme tuzemský dopravce Leo Express v roce 2018. Nějaký čas ale bude trvat homologace vozidel pro provoz v Česku a okolních státech,  řekl výkonný ředitel společnosti Peter Köhler. Společnost nicméně popřela, že by kupní cena trojice vlaků činila 540 milionů korun, o čemž s odvoláním na globaltimes.cn informoval server Euro.[/quote]

Podle Leo Expressu nejde o klasickou dodávku vozidel, Leo Express a CRRC budou společně vyvíjet koncept a design nové generace, uvedla společnost. Trojici nových vlaků chce Leo Express využívat v Česku a na Slovensku, zároveň požádal o vydání licencí pro německé a polské tratě. V současnosti provozuje pět souprav Stadler Flirt. Smlouva mezi Leo Expressem a CRRC počítá i s odebráním dalších vlaků, celkem může společnost patřící podnikateli Leoši Novotnému odebrat 30 vlaků.

Leo Express zahájil činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Provozuje kromě osobních vlaků i autobusové linky. Letos v červnu firma koupila dopravní společnost TigerExpress zaměřenou na autobusovou a minibusovou přepravu.

Loni dopravce snížil ztrátu na 67 milionů korun ze 135 milionů Kč v roce 2014. Letos v pololetí firma hospodařila se ztrátou 31 milionů korun.

Zdroj: ČTK