[quote]Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení dopravní společnosti ČSAD MHD Kladno se společností Arriva transport Česká republika. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Informoval o tom mluvčí ÚOHS Martin Švanda. [/quote]

ČSAD MHD Kladno zajišťuje hromadnou dopravu v Kladně a také meziměstskou dopravu na Kladensku a okolních okresech. Dosud patřila do koncernu REGA Přerov.

Arriva podala žádost na povolení fúze v srpnu. ÚOHS posuzoval oblast veřejné pravidelné linkové autobusové dopravy, podle jeho zjištění je počet firem, které se v této oblasti mohou ucházet o zakázky, značný.

„S ohledem na uvedené skutečnosti dospěl úřad k závěru, že posuzované spojení soutěžitelů nezvýší tržní sílu spojovaných soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Arriva by také měla získat společnost KD Servis, která mimo jiné zajišťuje pro ČSAD MHD Kladno servis autobusů. I tato společnost patří do koncernu REGA Přerov.

Arriva patří mezi největší autobusové dopravce nejen ve středních Čechách, od roku 2010 patří do koncernu Deutsche Bahn.

Roční obrat skupiny Arriva činí v ČR přibližně čtyři miliardy korun, ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, v oblasti pravidelné autobusové dopravy má na tuzemském trhu zhruba pětinový podíl, je také provozovatelem železniční dopravy mezi Prahou a Benešovem a Prahou, Olomoucí a Trenčínem.

ČSAD MHD má roční obrat zhruba 374 milionů korun, loni společnost přepravila přes 20 milionů cestujících.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno