[quote]V polovině prosince proběhl v největším marockém městě, Casablance, veletrh Pack2Pack 2016. Byla zde presentována celá řada zajímavých řešení. Některé inovace lze považovat i za nastínění či prognózu nových trendů v obalových materiálech či výrobě obalů. Nechyběla zde ani expozice společnosti COSMO FILMS.[/quote]

Společnost COSMO FILMS patří k hlavním hráčům na trhu výroby BOPP, který vyrábí již od roku 1981. Některé materiálové aplikace, včetně bariérových folií byly představeny i v Maroku na Pack2Pack.

Bariérové folie s metalizovanou vrstvou

Výrobní novinkou je bariérová folie Broad Seal & High Hot Tack, která patří do kategorie bariérových metalizovaných folií a je možné ji používat na vysokorychlostních produkčních strojích.

Především na výrobu obalů pro drobné občerstvení, suché mléčné či nápojové produkty či sáčky na šampony je určena další metalizovaná folie s vysokou odolností vůči vlhkosti (High Moisture Barrier Film). Je možné ji používat jako duplex či dále ji sandwichově laminovat.

Bariéry pro potraviny

Další novinkou jsou i folie tvořící bariéru vůči ztrátě aromatu. Transparentní vzhled folie je vhodný pro použití v sekundárním balení čajů, kávy či žvýkaček. Další materiálové novinky společnost presentovala především pro výrobce čokolád, chipsů či sušenek.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz