[quote]Tato mezinárodní dopravní a logistická společnost překonala v obchodním roce 2015 výsledek předchozího roku a úspěšně si vybudovala pozici na několika rostoucích trzích a v rámci rozvíjejících se oborů. S přebytkem tří procent zaznamenal koncern předběžný obrat netto ve výši 1,28 miliard eur (2014: 1,24 miliard eur).[/quote]

„Navzdory napjaté hospodářské situaci v Evropě jsme díky investicím do zařízení, produktů i personálu pokračovali ve stabilním růstu předchozích let a díky inteligentním logistickým řešením jsme pro naše zákazníky vytvářeli přidanou hodnotu. S tímto výsledkem jsme velice spokojení“, bilancuje Wolfgang Niessner, předseda představenstva společnosti Gebrüder Weiss.

Lehký nárůst zaznamenal s 56,7 procenty podíl vlastního kapitálu, což zajišťuje společnosti dalekosáhlou nezávislost na úvěrových institucích (2014: 54,3 procent).

Expanze v Asii

Objem investic dosáhl v roce 2015 celkem 53,75 milionů eur (2014: 56,4 milionů eur). Vedle rozšiřování poboček ve střední a východní Evropě zvětšila společnost Gebrüder Weiss své pole působnosti v Asii, a upevnila tím svou pozici mezinárodního logistika. V Singapuru společnost otevřela nový logistický terminál a zacelila tak – společně s pobočkami v Dubaji a Šanghaji – geografickou mezeru na asijském kontinentu. „Nabízíme zákazníkům i v Asii logistické služby podle vysokých evropských standardů kvality, které kombinujeme se specificky regionálním know-how“, dodává Wolfgang Niessner. Jedním z příkladů je Joint Venture Gebrüder Weiss Automotive Logistics, která se od svého založení na konci roku 2014 etablovala u mnoha mezinárodních dodavatelů a výrobců v automobilovém průmyslu v Číně jako Lead Logistics Provider (LLP).

V hledáčku je E-Commerce

Na stále rostoucí obchodování po internetu reaguje společnost Gebrüder Weiss tak, že výrazně rozšířila etablovaná řešení eFulfillment do různých zemí ve střední a východní Evropě. V rámci tohoto produktu byla také v Rakousku zavedena služba Home Delivery (B2C) a rozšířena o službu manipulace 2 osobami a o montáž nábytku, a tak se stala jedničkou na rakouském trhu. Na českém trhu je služba Home Delivery již 2 roky velmi dobře funkční včetně služby instalace, kdy dvoučlenný tým přiveze a uvede do provozu domácí spotřebič a odveze starý k ekologické likvidaci. Navíc se síť DPD v Rakousku, jejíž společníkem je Gebrüder Weiss Paketdienst (GWP), rozšířila na více než 1 000 balíkových služeb pro soukromé zákazníky.

Celkem narostl obrat v obchodní oblasti pozemní dopravy a logistiky o 3,9 procenta na 857,7 milionů eur (2014: 825,8 milionů eur). Obchodní divize Air & Sea zaznamenala v roce 2015 s obratem 293,9 milionů eur nárůst o 2 procenta (2014: 288,1 milionů eur). V oblasti balíkové služby (KEP) a New Business stoupl obrat o jedno procento.

Od dopravních služeb po management dodavatelského řetězce

Koncern byl v uplynulých letech úspěšný nejen v dopravní a skladové logistice, ale podnikl mnoho zásadních rozhodnutí důležitých pro další vývoj globálního managementu dodavatelského řetězce.

„Abychom využili celého potenciálu optimalizací pro naše zákazníky, musíme jejich hodnotové řetězce posuzovat uceleně a podpořit je efektivním poradenstvím, plánováním a logistickým know-how“, vysvětluje Wolfgang Niessner.

Perspektivy pro rok 2016

V roce 2016 chce společnost Gebrüder Weiss dále budovat svou špičkovou pozici ve střední a východní Evropě i podél bývalé Hedvábné stezky ve směru Čína a na ostatních zámořských trzích.

„Budeme nadále řídit naše produkty a procesy podle potřeb zákazníků a budeme vyvíjet inovativní řešení, abychom udrželi krok s rychle se rozšiřující digitalizací“, říká Wolfgang Niessner. „V tomto ohledu sázíme i do budoucna na optimálně vyškolené a angažované zaměstnance, kteří po celém světě těší zákazníky naším Dokonalým Servisem.“

Zdroj: Gebrüder Weiss

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno