[quote]Technická správa komunikací (TSK) na železničním mostě z Podskalí na Smíchov kvůli opravě uzavře lávky pro pěší. Lávky budou uzavřeny ode dneška  po dobu až tří týdnů.[/quote]

Památkově chráněný železniční most byl dokončený roku 1901 a je spojením mezi hlavním a Smíchovským nádražím.

,,Špatný technický stav byl zjištěn mimořádnou prohlídkou v roce 2014, která obsahovala i detailní korozní průzkum stavu nosných konzol, připojených z obou stran ke konstrukci vlastního železničního mostu,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Jako první začne TSK s opravou nosníků na straně k Vyšehradu, která je v lepším technickém stavu. Otevřena by měla být zhruba do týdne. Oprava druhé lávky by měla trvat déle a zabere asi tři týdny.

,,Bez opravy by mohlo hrozit uzavření lávek do doby celkové rekonstrukce,“ uvedla Lišková.

TSK se rovněž chystá na kompletní rekonstrukci lávek včetně zábradlí, schodiště, obnovy protikorozní ochrany ocelových konstrukcí a opravy přístupové rampy se zábradlím na smíchovské straně.

,,TSK má nejen stavební povolení, ale je vybrán zhotovitel, a nyní se čeká na koordinaci s opravou železničního mostu včetně plynovodu,“ dodala Lišková.

Železniční most je dlouhodobě ve špatném stavu. Správa železniční dopravní cesty v minulosti odhadovala životnost mostu při dosavadním zatížení na asi 30 let.

Zdroj: ČTK