[quote]Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vyhlásila výběrové řízení na modernizaci železniční trati z Ševětína do Dynína. Čtyřkilometrovým úsekem budou po rekonstrukci vlaky projíždět 160kilometrovou rychlostí, do budoucna by se ale mohla nejvyšší rychlost v tomto úseku koridorové trati vedoucí mezi Prahou a Českými Budějovicemi zvýšit na 200 kilometrů v hodině. ČTK to dnes řekl mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Hodnotu zakázky firma ocenila na zhruba 657 milionů korun.[/quote]

Současné spojení na této trati je sice dvojkolejné, neodpovídá ale parametrům koridorové tratě. Zrekonstruováno bude kompletně celé kolejiště a trať získá i nové elektrické trakční vedení, uvedl Illiaš. Součástí projektu je i přestavba zastávky Neplachov, stanice v Dyníně pak dostane nová nástupiště.

Úsek z Dynína do Ševětína je jeden z posledních, které zbývá na trati do Českých Budějovic modernizovat pro vlaky jedoucí až 160kilometrovou rychlostí. Na severu navazuje na již zmodernizovanou část koridoru, ve směru k Českým Budějovicům ale stále zůstává otázka, jakou formu modernizace správa železnic využije.

V průchodu přes náročný terén kolem Chotýčan totiž SŽDC zvažuje dvě možná řešení. Prvním z nich je výstavba dvou tunelů, takzvaného Hosínského a Chotýčanského tunelu, jejichž cena by podle Illiaše měla být zhruba devět miliard korun. Alternativou je mnohem lacinější a méně ambiciózní varianta zachování jednokolejné trati pro rychlost do 100 kilometrů v hodině.

Kromě této stavby zbývá na trati do Českých Budějovic zrekonstruovat zhruba 25 kilometrů mezi Sudoměřicemi u Tábora a Voticemi. V současnosti správa železnic vybírá zhotovitele pro modernizaci tohoto úseku.