Zdroj: Archiv

[quote]Starostové měst z Trutnovska považují dostavbu dálnice D11 od Hradce Králové na polské hranice za zásadní věc pro další rozvoj celého regionu. Starostové to řekli po konferenci věnované dostavbě dálnice D11, která se konala v Trutnově. Stavba dálnice od Hradce Králové na Jaroměř by mohla začít v roce 2017.[/quote]

Dálnice samozřejmě chybí, je to předpoklad pro další ekonomický rozvoj našeho regionu a vlastně celého kraje,“ řekl například starosta Trutnova Ivan Adamec, který tvrdí, že v poslední době začala dostavba dálnice konkrétní obrysy. „Například již řešíme sjezdy či podobu průtahu městem, to je výrazný posun,“ řekl Adamec.

Starosta Žacléře na Trutnovsku Miroslav Vlasák dnes řekl, že absence dálnice trápí region dlouhodobě. „Dopravní obslužnost a investoři bez dálnice nebudou, takže celému regionu její budování pomůže v rozvoji, přinese to i pracovní místa. Bez té dálnice, která se plánuje od 70. let minulého století to zkrátka nebude,“ řekl Vlasák.

Dálnici za zásadní pro rozvoj celého hradeckého kraje označil náchodský starosta Jan Birke. „Pro nás je to jedna z variant, že v případě, že by se nám po několika letech nepodařilo získat územní rozhodnutí na obchvat Náchoda, tak nám to pomůže odklonit kamionovou dopravu na budovanou polskou S3,“ řekl Birke.

Konferenci pořádalo loni vzniklé Česko-polské Evropské seskupení pro územní spolupráci Novum. „Zapojujeme se do spousty projektů, tohle je první velká akce, kterou jsme dělali, protože dálniční spojení mezi ČR a Polskem je pro přeshraniční spolupráci je zásadní,“ řekl zástupce ředitele ESÚS Novum.

Dostavba dálnice má problém v prvním úseku stavby mezi Hradcem a Smiřicemi, který má starý posudek vlivu na životní prostředí (EIA). Tento úsek by měl vyřešit návrh zákona, který umožní stavět klíčové infrastrukturní stavby bez opakování procesu EIA. Podle předpokladů by se mohlo začít na přelomu 2017 a 2018 stavět také na úseku ze Smiřic do Jaroměře. Pokračuje také příprava stavby dálnice z Trutnova na hranici, která by mohla začít v roce 2019, chybějící úsek mezí Jaroměří a Trutnovem by mohli stavbaři začít budova po roce 2020.

Dálnice D11 ve směru od Prahy zatím končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Předloni stavbaři zahájili stavbu posledního úseku z Osiček do Hradce Králové. Úsek by měl být hotový v srpnu roku 2017. Podle Sobotky stavba pokračuje podle harmonogramu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno