[quote]Stavba autobusového nádraží v Kolíně by mohla začít ještě letos. Město by na jaře mělo žádat o evropskou dotaci na projekt zhruba za 50 milionů korun, čeká ale na vypsání výzvy. Pokud by se stavbu podařilo zahájit podle připraveného harmonogramu, mohli by první cestující nové nádraží využít na podzim roku 2017, sdělil vedoucí kolínského Odboru regionálního rozvoje a územního plánování Martin Tichý.[/quote]

Cílem modernizace nádraží je podle něj proměnit komplex autobusového a železničního nádraží z atmosféry vnitroměstské periferie v důstojnou vstupní bránu do města. Odjezdová stání pro městskou a regionální dopravu budou v bezprostřední blízkosti budovy Českých drah. „Vznikne moderní, přehledný a komfortní dopravní terminál se zkrácenými přestupními trasami,“ uvedl Tichý.

Město už má připravený projekt, nyní žádá o stavební povolení. Je třeba také ještě doplnit některé podklady. Na nádraží bude osm odjezdových stání, další tři vzniknou podél Rorejcovy ulice.

Stavba terminálu bude rozdělená do tří etap, první z nich by měla začít nejdříve letos v srpnu. Jde o plochu od budovy ČD podél Rorejcovy ulice. Druhou etapou, která má začít až příští rok, bude plocha terminálu pod zastřešením od budovy ČD podél ulice Pod Hroby. A do poslední etapy je zahrnuté vybudování parkoviště aut a odstavné plochy pro autobusy podél ulice Dukelských hrdinů. „Jelikož se bude jednat o velmi komplikovanou stavbu, mohou se termíny změnit,“ dodal Tichý.

Na odstavné ploše pro autobusy bude deset stání řazených podélně ve východní části nynějšího autobusového nádraží. Tuto plochu bude také možné využít při mimořádných událostech nebo případně pro budoucí zvýšení kapacity autobusového nádraží. „Vznikne moderní, přehledný a komfortní dopravní terminál se zkrácenými přestupními trasami,“ uvedl Tichý.

Stavba nádraží měla začít už dříve, zbrzdilo ji ale mimo jiné čekání na dotační podmínky. Bylo také třeba přeložit některé sítě a zařídit převod pozemku Českých drah do vlastnictví města.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno