[quote]V Opavě se v pondělí začne stavět kruhový objezd na místě nynější křižovatky ulic Krnovská a Vančurova. Stavba za přibližně 20 milionů přinese na důležité výpadovce spojující Opavu s Krnovem a Bruntálem řadu omezení. Práce jsou naplánovány až do dubna 2016, řekl náměstek primátora Josef Stiborský (KDU-ČSL).[/quote]

„V pondělí staveniště převezme stavební firma. Jako první začne demolice opuštěné a chátrající budovy bývalých mlékáren. V tomto stadiu dopravní omezení nebudou zásadní,“ řekl náměstek. Dodal, že s postupem prací se to ale může změnit. Představitelé města navíc počítají s tím, že se nemusí stihnout plánovaný termín ukončení prací. „Stavět se bude v nešťastném ročním období. Vše se bude odvíjet od klimatických podmínek,“ řekl a dodal, že v ideálním případě bude projekt dokončen do 20. dubna.

Po dokončení křižovatky by se dopravní situace v lokalitě měla výrazně zlepšit. O náklady ve výši 20 milionů se podělí stát zastoupený Ředitelstvím silnic a dálnic, statutární město Opava a společnost Benzina. Nedaleko by totiž měla vzniknout čerpací stanice.

Práce zasáhnou vyústění Vančurovy ulice na ulici Krnovskou a tomu také bude přizpůsobeno dopravní omezení jak v ulici Krnovské, tak zejména v ulici Vančurova. V Krnovské ulici bude omezen provoz vozidel ve směru do centra, ve směru z centra bude zachován provoz všech vozidel. Ve Vančurově ulici bude v úseku mezi křižovatkou s ulicí Prokopa Holého a ulicí Krnovskou vyloučen provoz všech osobních vozidel, která budou odkloněna na objízdnou trasu po ulicích Prokopa Holého a Šeděnkova.

Provoz nákladních vozidel, autobusů a vozidel Integrovaného záchranného systému bude v daném úseku zachován.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno