[quote]Stavba obchvatu Drmoulu by mohla začít v druhé půlce příštího roku. Dlouho plánovaný úsek silnice I/21 se dostal mezi vybrané dopravní stavby, které nebudou muset přepracovat celý proces posuzování vlivu na životní prostředí EIA. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má pro stavbu už vykoupené všechny pozemky, uvedl ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil.[/quote]

„Z pohledu pozemků je všechno připraveno. V současné době pracujeme na souladu s novými požadavky na dokumentaci EIA. Děláme kroky, abychom dostali verifikační stanovisko k EIA a pak už můžeme dostat stavební povolení a začít stavbu,“ řekl Hnízdil.

Pokud při doplnění dokumentů pro posuzování vlivu na životní prostředí nenastanou problémy, mohla by stavba podle Hnízdila začít ve druhé polovině roku. Zpozdit by ji mohlo například ještě odvolávání účastníků výběrového řízení.

Asi pětikilometrový úsek má stát bez DPH asi 570 milionů korun. Na jedné straně naváže na hotový obchvat Velké Hleďsebe na druhé straně se na stávající silnici napojí za Trstěnicemi.

Uleví hlavně obyvatelům Drmoul, kteří si roky stěžují, že hlavní silnice z Karlovarského do Plzeňského kraje rozděluje obec vedví a přechod z jedné strany silnice na druhou je komplikovaný a nebezpečný. Na obchvat čeká i Karlovarský kraj, který připravuje navazující obchvat Mariánských Lázní.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno