[quote]Stavba obchvatu Slaného na Kladensku začne nejdříve příští rok na jaře. Výkup pozemků na silnici za 1,2 miliardy korun, která dopravně uleví městu, by měl být hotový letos v létě, informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Stavba obchvatu potrvá tři roky.[/quote]

Pro silnici, která nahradí dosavadní úsek silnice 16 procházející centrem Slaného, je vykoupeno 98 procent pozemků. Výkup ještě není dokončen u osmi pozemků, kde je třeba vypořádat majetkoprávní vztahy. V květnu by měla začít platit novela zákona o vyvlastnění, ŘSD pak podle Ledvinové podá žádost o vyvlastnění podílů u pěti vlastníků.

„U dvou vlastníků probíhá směna pozemků. Jeden pozemek řeší soud, u posledního pozemku probíhá jednání s exekutorem,“ uvedla mluvčí.

Stavební povolení by ŘSD mělo získat v září, v říjnu chce vypsat výběrové řízení na firmu, která bude novou silnici stavět.

Ke stavbě obchvatu se bude ještě zřejmě vyjadřovat krajský odbor životního prostředí, protože v některých lokalitách, kudy má obchvat procházet, je možný výskyt chráněného brouka páchníka hnědého.

Zdroj: ČTK