[quote]Tři přivaděče na budoucí rychlostní komunikaci R35 začne pardubické hejtmanství stavět zhruba do pěti let. Mohly by být hotové dřív než samotná silnice, řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Milan Němec. Rychlostní komunikace se začne stavět z Opatovic nad Labem po etapách, silničáři tak mají podle Němce dost času.[/quote]

Přivaděče jsou rozděleny na pět staveb, dvě z nich budou mít na starosti krajští silničáři a tři Pardubický kraj. Půjde o silnice mezi Litomyšlí a Moravskou Třebovou, další povede obcí Týnišťko přes Choceň do Králík. Stavět se bude nová silnice z Vysokého Mýta do severní části kraje. V plánu je obchvat Rokytna k mimoúrovňové křižovatce R35 a rovněž obchvat Dašic.

„Nejsložitější bude asi obchvat Chocně, který si vyžádá nejvyšší náklady. Velmi složitá bude stavba například i při obchvatu Dašic a napojení u Rokytna, očekáváme, že je tam více než 100 vlastníků pozemků,“ řekl krajský radní Jaromír Dušek (SPO).

„Už jen získat povolení vlivu na životní prostředí EIA je proces na dva roky,“ dodal Němec.

V Pardubickém kraji by mělo vzniknout okolo 15 přivaděčů na budoucí R35, většinu z nich má stavět Ředitelství silnic a dálnic, protože půjde o silnice první třídy, které má ve správě. Pardubický kraj má k dispozici desítky milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury na přípravu.

Rychlostní silnice povede z Libereckého kraje přes Královéhradecký a Pardubický kraj a dál na Moravu. Má být alternativou přetížené dálnice D1. V Pardubickém kraji se mají stavět první dva úseky z Opatovic nad Labem do obce Časy a z nich poté do Ostrova. Silničáři stále jednají o výkupu pozemků v obci Časy, do konce roku možná obě strany dospějí k dohodě.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno