[quote]Stavba důležitého dopravního uzlu v Děčíně začne na jaře. Staveniště teď převzali zhotovitelé přeložek inženýrských sítí. Od zprovoznění tzv. Vilsnické spojky si radnice slibuje ulehčení dopravě, kterou nyní ve městě komplikuje rekonstrukce vodovodů a kanalizací.[/quote]

Dva kilometry nové silnice s mimoúrovňovou křižovatkou, mosty a opěrnými zdmi budou stát přes půl miliardy korun. „Předpokládáme, že zhotoviteli stavby komunikace předáme staveniště na jaře, tedy začátkem příští stavební sezony,“ řekl Václav Havlan z chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR, které je investorem.

„Samozřejmě si od Vilsnické spojky slibujeme zlepšení dopravní situace, a to převážně v některých částech města,“ řekla mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.

„Vzhledem k tomu, že máme ve městě několik průtahových komunikací, bylo by pro naše občany v tuto chvíli ideálním řešením omezení nákladní dopravy, alespoň v krátkodobém horizontu. Dlouhodobě je situaci potřeba řešit právě pomocí Vilsnické spojky a napojením na dálnici D8,“ vysvětlila.

Padesátitisícové město na stavbu čeká řadu let. Zahájení prací komplikoval nejprve nedostatek peněz, pak výkup pozemků. Spojka je posledním z úseků komplexní přestavby průtahu silnic I/13 a I/62 městem. Podle ŘSD odvede tranzitní dopravu z Ústecké ulice, sníží se tak hlučnost a prašnost v obytné zástavbě a zjednoduší se doprava v okolí průmyslové zóny Rozbělesy.

Stavba zahrnuje vybudování komunikace v úseku od nadjezdu vlečky kovošrotu po napojení na stávající most přes Labe. Délka nového úseku je zhruba 1,9 kilometru. Náklady jsou podle podle investora 526,93 milionu korun. Lhůta výstavby je 18 měsíců. Částečně se práce dotknou i řidičů.

Omezení provozu kvůli stavbě se bude týkat především úplné uzavírky ulice Dělnická, resp. Podmokelská. Kdy začne platit, děčínská radnice ještě neví. Už teď musí řidiči ve městě počítat s komplikacemi kvůli rekonstrukci vodovodů a kanalizací.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno