[quote]Stavbaři v těchto dnech dokončili opravu vozovky v Nedašově Lhotě na Zlínsku, která stála téměř 47 milionů korun, a rekonstrukci silnice z Prostřední Bečvy na Pustevny na Vsetínsku za více než 62 milionů korun. Obě stavby byly spolufinancovány z evropských fondů, řekla mluvčí zlínského hejtmanství Renata Janečková.[/quote]

V Nedašově Lhotě stavbaři asi dva kilometry dlouhý úsek vozovky rozšířili na 6,5 metru, vyměnili její konstrukci i odvodnění.

„Byly také vybudovány nové zastávkové pruhy osobní linkové dopravy a obnoveno nebo doplněno bezpečnostní zařízení komunikace. Součástí stavby byla též částečná rekonstrukce tří mostů a propustku přes Lhotský potok,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jaroslav Kučera.

V okolí Nedašovy Lhoty krajská příspěvková organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) před touto akcí od roku 2013 již dělala několik oprav zhruba za 65 milionů korun.

Podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého zbývá opravit dvoukilometrový úsek silnice mezi Brumovem-Bylnicí a přejezdem přes železniční trať u Návojné. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá výstavbu okružní křižovatky v Brumově-Bylnici v místě napojení krajské silnice na státní silnici. Podle Malého se chystá i oprava úseku po přejezd u Návojné.

Vozovka z Prostřední Bečvy na Pustevny měří 9,5 kilometru. Stavbaři kromě silnice opravili i dva mosty. Vozovka má nový povrch, opraveny jsou konstrukční vady.

„Tuto zimu by motoristé ještě měli být při jízdě po nové silnici mimořádně opatrní, protože obecnou vlastností nových živičných povrchů v prvním roce je větší náchylnost k namrzání,“ řekl Malý.

ŘSZK letos podle svých internetových stránek dokončilo na silnicích druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji 29 investičních akcí. Opravy silnic a mostů hejtmanství stály asi 654 milionů korun. Další tři stavby za asi 64 milionů korun jsou vedeny jako rozestavěné nebo plánované. Největší letošní investicí byla oprava silnice z Velkých Karlovic po státní hranici za 90,7 milionu a cesty Hluk – Uherský Ostroh za 88,1 milionu Kč.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno