Zdroj: DENÍK/Vít Šimánek

[quote]Stavbaři opraví půlkilometrový silniční průtah obcí Břestek na Uherskohradišťsku. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je příspěvkovou organizací hejtmanství, akce přijde na 7,6 milionu korun. Stavba bude hotová nejpozději do konce listopadu letošního roku, řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.[/quote]

Silnice v daném úseku je v havarijním stavu, na vozovce jsou vlny, hrboly a další nerovnosti. Zcela nefunkční je odvodnění. Oprava se týká úseku dlouhého 487 metrů. Stavbaři v části cesty vymění celou konstrukci vozovky, ve zbytku jen její povrch, upraví odvodnění a postaví opěrnou zeď u silnice.

Stavbu zaplatí ŘSZK ze svého rozpočtu. Práce začnou na jaře a vyžádají si částečné uzavírky. „Stavba bude rozdělená na pět úseků v délkách maximálně 157 metrů, provoz bude řízen světelnou signalizací. Podrobnosti a přesné termíny budou zveřejněny v přehledu uzavírek ŘSZK,“ uvedla Janečková.

Letos by do oprav silnic druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji mělo být včetně evropských a státních dotací investováno přes 720 milionů korun.

Zdroj: ČTK